fbpx

Okan Yüksel Kurucu & Koordinatör

Uzmanlık Alanları
 • Dijital Pazarlama
 • Sosyal Medya 
 • Reklam ve Pazarlama
 • Google Ads ve FB Business
 • E-Ticaret ve WooCommerce
Eğitim & Deneyim
 • Lisans, Uluslararası İlişkiler, İİBF, Uludağ Üniversitesi
 • Önlisans, Medya ve İletişim, Anadolu Üniversitesi 
 • Lise, MEB Adana Danışment Gazi Anadolu Lisesi

Okan Yüksel, Uludağ Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkilerAnadolu Üniversitesi’nde Medya ve İletişim öğrenimini tamamladı.

Profesyonel çalışma hayatına 2011 yılında Olay TV’de dış haber editörü olarak başlayan Okan Yüksel, aynı kuruluşta Dünya Hali adlı programı hazırlayıp sundu. Haber merkezinin sosyal medya koordinatörlüğünü üstlendi. 2014’ün başında Al Jazeera Türk’e katıldı. Al Jazeera Türk’ün Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi mecralardaki  dijital yayınlarından sorumlu ekipte yer aldı.

2015 yılının ortalarında Anadolu Ajansı’na geçti ve Türkiye’nin en köklü haber ajansının sosyal medya hesaplarını yönetti. Bu süreçte Anadolu Ajansı, sosyal medyada Türkiye’nin en hızlı büyüyen medya kuruluşu oldu. Ulusal ve uluslararası arenada sosyal medyada çok önemli başarılara imza atıldı.

2018 yılında tüm resmi görevlerinden ayrılan Okan Yüksel, Medya Akademi’yi kurdu. 

Okan Yüksel, 2016-2018 yılları arasında T.C. Başbakanlık ve T.C. Millî Savunma Bakanlığı’nda sosyal medya sorumlusu ve danışman olarak görev aldı.

2018 yılında tüm resmi görevlerinden ayrılan Okan Yüksel, Medya Akademi’yi kurdu. Akademik çalışmalarını da sürdüren Okan Yüksel, İstanbul Okan Üniversitesi’nin Yeni Medya, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümlerinde öğretim görevlisi olarak iletişim dersleri veriyor.

Profesyonel iş yaşamının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalar yürüten Okan Yüksel, kurucuları arasında olduğu İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği‘nin Genel Sekreterlik görevini 2008’den bu yana yürütmektedir.

Okan Yüksel’in pek çok üniversitede ders kitabı olarak okutulan “İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı”, “YouTube ve Video Blog Rehberi” ve “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” adlı üç kitabı ve çok sayıda akademik makalesi bulunmaktadır.

Medya Akademi Blog'taki Yayınları

 • Dijital Pazarlama ile 3 Yılda Ulusal Bir Marka Olmak

  Markanızı büyütmek, markanızı olabildiğince iyi şekilde ve fazla kişiye ulaştırmak için şanslı bir dönemdesiniz. Dijital pazarlamanın böylesine etkin ve işlevsel olduğu bir çağda, dijital mecraları doğru kullanarak markalaşmak nispeten çok çok düşük bütçelerle mümkün.

  14/01/2021
 • Dijital Pazarlama Nedir? Kapsamına Neler Girer?

  Dijital pazarlama ve sosyal medya son yıllarda önemini oldukça artıran iki kavram. Peki sıklıkla farklı kavramlarla karıştırılan dijital pazarlama nedir?

  21/01/2021
 • Uzun Vadeli, Mükemmel Yatırım: SEO

  “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak Türkçeye çevirebileceğimiz “Search Engine Optimization – SEO”, uzun yıllardır olduğu gibi günümüzde de dijital pazarlamanın en önemli güçlerinden bir tanesi olmaya devam ediyor.

  15/06/2021

iletişim bilgileri

0(312) 419 66 42
Kızılırmak Mah. Dumlupınar Blv. Next Level İş Merkezi No:3C1-160 Çankaya/Ankara

Sosyal profiller

İşletişim Formu

Uzman kadromuzla iletişim kurmak için lütfen formu dolurun.

  Nasıl yardımcı olabiliriz?

  Medya Akademi’nin hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için ekibimizle iletişim kurun.

  Başta Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Satış departmanları olmak üzere tüm birimlerimizde, Medya Akademi’den “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” eğitimi aldık. Eğitim programları Medya Akademi koordinatörü Okan Yüksel tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Medya Akademi’den aldığımız eğitim ve reklam danışmanlığı hizmetleri sonrasında kurumsal sosyal medya hesaplarımızda ve tüm dijital mecralarda itibar yönetimi ve görsel iyileştirmeler yaparak yurt içi ve dışındaki müşteri dönüşümlerini artırdık.

  Meryem Kocabay
  Kurumsal İletişim Müdürü, OMS Vibro Hammer