fbpx
10. Yıl (2013 - 2024)
Medya Akademi, Ankara Ofisi
ODTÜ Teknokent
Telefon

Google’dan Türkiye’deki KOBİ’lere Koronavirüs Kredisi

Dijital reklamcılık alanındaki öncü şirketlerden Google, Türkiye’deki KOBİ’lere destek amacıyla koronavirüs (Covid-19) kredisi vereceğini açıkladı. Google Ads hizmeti kapsamında kullanılacak reklam kredileri için dünya genelindeki KOBİ’lere 340 milyon ABD doları değerinde reklam kredisi ayrıldı.

Google tarafından yapılan açıklamada “Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için maliyetin bir kısmını hafifleterek, bu zorlu dönemde işletmelerin müşterileriyle iletişimde kalmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, dünya genelindeki KOBİ’lerimize 340 milyon ABD doları değerinde reklam kredisi veriyoruz. Söz konusu krediler, Google Ads platformlarımızda 2020’nin sonuna kadar herhangi bir zamanda kullanılabilir.denildi.

Kimler Google Ads reklam kredisi alabilecek?

Şirket, reklam kredisi sunulacak şirketler için gerekli şartları da açıkladı. Google Ads reklam kredisi alabilmek için, 2019’un başından beri etkin reklamveren bir KOBİ olunması gerekiyor.

Google tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “Reklam kredileri, 2019’un başından beri hesapları etkin olup, dünyanın her yerinden doğrudan bizimle çalışarak veya iş ortakları aracılığıyla reklam veren küçük ve orta ölçekli işletmelere sunulacaktır.

Google reklam kredilerine nasıl başvuru yapılacak?

Google reklam kredilerini alabilmek için herhangi bir başvuru zorunluluğu bulunmuyor. Kredi almaya hak kazanacak şirketler Google tarafından belirlenecek.

Kimlerin Google Ads reklam kredisi alabileceği, ilerleyen günlerde taraflara bildirilecek. Google tarafından yapılan açıklamada, ilgililerin Google Ads hesaplarına önümüzdeki aylarda bir kredi bildirimi gönderileceği kaydedildi.

Google’dan reklam kredisi almaya hak kazanan KOBİ’ler bu kredileri yıl boyunca herhangi bir zamanda kullanılabilecekler. Kredilerin kullanım hakkı 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek ve kullanılmayan tüm krediler Google Ads hesaplarından kaldırılacak.