fbpx

Gazi Üniversitesi’nde gençlerle buluştuk

Yeni Medya Okulu!” sloganıyla 2013’ten bugüne faaliyetlerini sürdüren Medya Akademi ekibi Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde öğrenim gören gençlerle bir araya geldi.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu İstatistik Topluluğu’nun bu yıl 6’ncısını düzenlediği Kariyer Günleri’ne Medya Akademi’de davet edildi.

Medya Akademi Genel Müdürü Elif Akın Yüksel üniversiteli gençlerle ‘Girişimcilik/Start-Up’ konusunda deneyimlerini paylaştı.

Elif Akın Yüksel, kendi işini kurmak isteyen genç girişimci adaylarına, tutkulu olmaları gerektiğini vurgulayarak “Bir hayaliniz olmalı. Bir hikayeniz olacak, o hikayeyi dinleyecek son kişiyi bulana kadar kapı çalmaya devam edeceksiniz, yılmayacaksınız.” dedi.

Türkiye’de ve dünyada projelerinin destek bulabileceğine de işaret eden Yüksel, girişimci desteklerinden bahsederek ‘Türkiye’de KOSGEB girişimci adaylarına 50.000 TL’ye kadar hibe veriyor, ABD’de Chobani yoğurtlarının CEO’su Hamdi Ulukaya kendi girişimi olan ‘Ulukaya Girişimi’ kapsamında girişimci olmak isteyen ve start-up’ını yurt dışında devam ettirmek isteyen kişilere kapılarını açıyor.‘ açıklamasında bulundu.

Etkinlikte Medya Akademi Kurucusu ve Genel Koordinatörü Okan Yüksel, ‘Sosyal Medya ve Kariyer‘ konulu detaylı bir sunum gerçekleştirdi.Bir yorum yazın