fbpx

Ferhat Aydın

Uzman / Danışman

Uzmanlık Alanları
 • Psikoloji
 • Çalışma Psikolojisi
 • Tüketici Psikolojisi
 • Psikoloji Etkinlikleri
 • Krize Müdahale Teknikleri
Eğitim & Deneyim
 • Lisans, Psikoloji, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
 • Lise, MEB Adana Danışment Gazi Anadolu Lisesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında bir çok topluluk ve STK’larda katılımcı ve gönüllü olarak çalışan Aydın, ODTÜ Eskrim Kulübü’nde üniversitesini temsilen turnuvalara katıldı.Mezuniyetinin ardından, Türkiye’nin ilk özel psikiyatri hastanesi olan Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde 144 saatlik ‘Klinik Uygulamalı Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme Eğitimi’ni tamamladı. İki yıl boyunca özel bir kurumda çocuk-ergen ve ailelere psikolojik danışmanlık anlamında hizmet verdi. 2013 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü – London Brief işbirliği ile düzenlenen ve Chris Iveson tarafından verilen ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi’ni tamamladı.

Askerlik görevini yedek subay olarak İstanbul’da, ‘Rehberlik Danışma Merkezi Amiri’ olarak tamamladı. Yedek subaylık görevini sürdürürken, özellikle ‘askeri ortama uyumu kolaylaştırıcı ve intiharı önleyici çalışmaları’ ile Kara Kuvvetleri tarafından takdir belgesiyle onurlandırıldı. Askerlik görevini yaparken Prof. Dr. Perin Yolaç’ın verdiği 72 saatlik temel Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladı. Cinsel Terapi eğitimini ise Doç Dr. Cebrail Kısa’dan aldı.

Bu temel eğitimlere ilaveten, Oyun Terapisi, Boşanma Adaptasyonu Terapisi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi, Uluslararası Okul Psikolojisi Birliği onaylı eğitimler olan ‘Krize Müdahale Teknikleri’ ve ‘Terapötik Kartlar’ eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Spor psikolojisine de ilgi duyan Aydın, Türkiye Hokey Federasyonu’nun ve Hokey Milli Takımlarının psikologluğunu yapmıştır.

UNICEF, RET International ve AEGEE (Avrupa Öğrencileri Formu) gibi sivil toplum kuruluşlarının projelerinde eğitmen ve gönüllü olarak görev alan Aydın, Sanko Okulları, Türk Silahlı Kuvvetleri, Marmaris Neşe Erberk Anaokulları ve Bahçeşehir Okulları’nda psikolog olarak görev yapmıştır.

Türkiye’de ve dünyada ilk kez hayata geçirilen Bar Psikoloğu – Psikogösteri konseptini, başta BKM Mutfak Sahne olmak üzere çeşitli sahnelerde icra etmeye devam etmektedir.

Medya Akademi Blog'taki Yayınları

 • Dijital Pazarlama Eğitimi: Ne Vadediyoruz?

  Dijital pazarlama eğitimi, son yıllarda pek çok şirket ve profesyonelin en önemli ihtiyaçları arasında yer alıyor. 2013’ten bugüne dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi veren bir profesyonel olarak sizlere bu eğitimi ve bu eğitim programından neler beklemeniz gerektiğini yazmak istedim. (Medya Akademi‘de nasıl bir eğitim veriyor, Türkiye’nin dijital yarınlarını inşa edecek profesyonelleri nasıl yetiştiriyoruz; bunları

  08/04/2022
 • A/B Testi Nedir ve Dijital Pazarlamada Nasıl Kullanılır?

  Dijital pazarlama ve özellikle reklam söz konusu olduğunda a/b testi yapmak, bu testlerin sonucuna göre stratejilerimizi ve reklamlarımızı revize etmek gerekmektedir. Böylelikle dijital pazarlama çalışmalarımızdan ve reklamlarımızdan daha iyi geri dönüşler almak, yartırımlarımızdan daha yüksek getiri elde etmek mümkün olacaktır. Peki, a/b testi nedir ve dijital pazarlamada nasıl kullanılır? A/B testi nedir? Medya Akademi tarafından

  28/12/2021

iletişim bilgileri

0(312) 419 66 42
Kızılırmak Mah. Dumlupınar Blv. Next Level İş Merkezi No:3C1-160 Çankaya/Ankara

Sosyal profiller

İşletişim Formu

Uzman kadromuzla iletişim kurmak için lütfen formu dolurun.

  Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum.

  Nasıl yardımcı olabiliriz?

  Medya Akademi’nin hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için ekibimizle iletişim kurun.

  Başta Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Satış departmanları olmak üzere tüm birimlerimizde, Medya Akademi’den “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” eğitimi aldık. Eğitim programları Medya Akademi koordinatörü Okan Yüksel tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Medya Akademi’den aldığımız eğitim ve reklam danışmanlığı hizmetleri sonrasında kurumsal sosyal medya hesaplarımızda ve tüm dijital mecralarda itibar yönetimi ve görsel iyileştirmeler yaparak yurt içi ve dışındaki müşteri dönüşümlerini artırdık.

  Meryem Kocabay
  Kurumsal İletişim Müdürü, OMS Vibro Hammer