fbpx
10. Yıl (2013 - 2024)
Medya Akademi, Ankara Ofisi
ODTÜ Teknokent
Telefon

Dijital Pazarlama Sözlüğü Erişime Açıldı

Medya Akademi Yayınları tarafından hazırlanan, Türkiye’nin en kapsamlı Dijital Pazarlama Sözlüğü ücretsiz erişime açıldı. Dijital pazarlama, sosyal medya ve e-ticaret alanlarında binlerce sözcüğün, detaylı olarak ele alındığı çalışmaya www.medyaakademi.com.tr/sozluk adresinden ücretsiz erişebilirsiniz.

En Kapsamlı Dijital Pazarlama Sözlüğü

Medya Akademi’nin bir sosyal sorumluluk projesi olan Dijital Pazarlama Sözlüğü; Okan Yüksel, Elif Akın Yüksel ve Tuğrul Sarıkaya tarafından hazırlandı. İlk olarak 27.06.2014 tarihinde yayınlanan sözlük, aradan geçen süreçte güncelleştirerek geliştirildi.

Dijital Pazarlama Sözlüğü’nde dijital pazarlama, sosyal medya ve e-ticaret alanında kullanılan kelimeleri ve detaylı anlamlarını bulabilirsiniz. Sözlükte yabancı sözcüklerin Türkçe karşılıklarına, açıklamalarına ve daha da önemlisi teknik terimlerin detaylı anlatımlarına yer verildi.

Amaç: Dijital Pazarlama ve E-Ticarete Katkı

Medya Akademi Genel Koordinatörü Okan Yüksel, projenin 6’ıncı yılında amaçlarının Türkiye’deki dijital pazarlama ve e-ticaret sektörlerine katkı sunmak olduğunu belirtti.

Yüksel, “Dijital Pazarlama Sözlüğü, özellikle pandemi sonrasında hızla gelişim gösteren dijital pazarlama ve e-ticaret sektörlerine girmek isteyenlere katkı sunmak amacıyla yeniden geliştirilmeye başlandı. Sözlüğün oldukça kısıtlı olan ilk hali, Medya Akademi uzmanları tarafından zenginleştirilip, güncelleştirildi. Güncelleştirme ve içeriğin geliştirilmesi çalışamları hala da devam ediyor. Geliştirme çalışmalarımız sürekli olarak devam edecek. Şu aşamada bile Türkiye’nin en kapsamlı dijital pazarlama ve e-ticaret sözlüğüne sahibiz. Bunu ücretsiz olarak insanlara sunduğumuz için de ayrıca mutluyuz.” dedi.

İstanbul Okan Üniversitesi’nde medya, iletişim ve sosyal medya dersleri de veren Yüksel, bu çalışmanın akademik dünya için de önemli olduğunu vurguladı.

Ücretsiz E-Kitap Olarak İndirme Seçeneği Var

Proje ekibinde yer alan Medya Akademi Uzmanı Tuğrul Sarıkaya, sözlüğün ücretsiz e-kitap olarak indirme seçeneği olduğunu belirtti. Sarıkaya, “Medya Akademi’nin bir sosyal sorumluluk projesi olarak hazırlayıp, ücretsiz erişime sunduğumuz sözlük 02.02.2021 tarihinde e-kitap formatında da ücretsiz erişime açılacak. Dileyenler sözlüğü e-kitap formatında bilgisayar, tablet, telefon ya da e-kitap okuyucu cihazlarına indirebilecekler.” dedi.

Sözlüğe Erişmek Çok Kolay

Dijital pazarlama, sosyal medya, e-ticaret alanında Türkiye’nin en kapsamlı sözlüğü olan Dijital Pazarlama Sözlüğü’ne ücretsiz erişmek mümkün. Sözlüğe www.medyaakademi.com.tr/sozluk adresinden erişebilir, dilerseniz tüm içeriği e-kitap olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.