fbpx
10. Yıl (2013 - 2024)
Medya Akademi, Ankara Ofisi
ODTÜ Teknokent
Telefon

Tuğrul Sarıkaya Uzman, Danışman

Uzmanlık Alanları
 • E-Ticaret
 • E-İhracat
 • Web Site Tasarım, Geliştirme
 • Dijital İçerik Üretimi
 • Videografi ve Kurgu
Eğitim & Deneyim
 • Lisans, Web Development, City Collage of San Fransisco
 • Lisans, Kamu Yönetimi, İİBF, Uludağ Üniversitesi
 • Lise, MEB İzmir Kız Lisesi

Tuğrul Sarıkaya Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimini tamamladıktan sonra, yine ayni üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı. Sonrasında dil eğitimi almak üzere Amerika’ya gitti. Dil eğitimini takiben City College of San Francisco’da Web Development (Web Geliştirme) eğitimi aldı ve ilk e-Ticaret girişimi olan Recro Garage Inc.’i başlattı. Recro Garage’da üst düzey bir e-Ticaret icerik yönetim sistemi olan Magento’yu deneyimledi ve ihtiyaçları doğrultusuna programladı.

Turkiye’den deniz yoluyla getirttiği otomotiv ürünlerini, kurmuş olduğu Magento temelli sistem uzerinden Amazon ve eBay kanallarında es zamanlı olarak pazarladı. Dört yıl boyunca San Francisco’dan yürüttuğü Recro Garage Inc. şirketini Houston merkezli bir şirkete sattı. Belirli bir sure Houston’da çalıştıktan sonra California’ya dönerek arzuladığı biçimde video prodüksiyon işlerine yöneldi. Kurucusu olduğu 35Video LLC, hızlı bir sekilde beklenen basariyi gösterdi. Dünyanın en büyük yeme/icme organizasyon şirketlerinden olan ISS Guckenheimer’in görsel programlarını yürüttü. Silikon Vadisi’nde çok uluslu bir start-up olan Vizru’nun açıklayıcı görsellerini tasarladı. Birçok restoran ve işletmenin görsel tanıtım çalışmalarını yürüttü. Ekibiyle beraber yarattığı “wedding videografi” çalışmaları dünyanin en büyük düğün organizasyon platformu theKnot tarafından 2020’nin en iyi videocusu ödülüne layık görüldü.

Tugrul Sarıkaya 2020 yılında Türkiye’ye dönmüş olup, San Francisco’da Balkan kültürü ve müziğine karşı gösterilen yoğun ilgiyi konulaştırdığı Balkancisco belgeselinin kurgusunu tamamlamaktadır. Edinmiş olduğu  girişimcilik, e-ticaret, görsel pazarlama ve türlü hayat deneyimini Doğru Dijital şirketi ile Medya Akademi çatısı altında paylaşmakta ve proje koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

iletişim bilgileri

0(312) 419 66 42
Kızılırmak Mah. Dumlupınar Blv. Next Level İş Merkezi No:3C1-160 Çankaya/Ankara

Sosyal profiller

İşletişim Formu

Uzman kadromuzla iletişim kurmak için lütfen formu dolurun.

  Nasıl yardımcı olabiliriz?

  Medya Akademi’nin hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için ekibimizle iletişim kurun.

  Başta Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Satış departmanları olmak üzere tüm birimlerimizde, Medya Akademi’den “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” eğitimi aldık. Eğitim programları Medya Akademi koordinatörü Okan Yüksel tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Medya Akademi’den aldığımız eğitim ve reklam danışmanlığı hizmetleri sonrasında kurumsal sosyal medya hesaplarımızda ve tüm dijital mecralarda itibar yönetimi ve görsel iyileştirmeler yaparak yurt içi ve dışındaki müşteri dönüşümlerini artırdık.

  Meryem Kocabay
  Kurumsal İletişim Müdürü, OMS Vibro Hammer