fbpx
10. Yıl (2013 - 2024)
Medya Akademi, Ankara Ofisi
ODTÜ Teknokent
Telefon

E-Ticaret Sözlüğü Erişime Açıldı

Türkiye’nin yeni medya okulu Medya Akademi tarafından hazırlanan, Türkiye’nin en kapsamlı Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Sözlüğü ücretsiz erişime açıldı. E-ticaret ve dijital pazarlama alanlarında binlerce sözcüğün, detaylı olarak ele alındığı çalışmaya www.medyaakademi.com.tr/sozluk adresinden ulaşılabiliyor.

En Kapsamlı E-Ticaret Sözlüğü

Medya Akademi’nin uzun yıllardır devam eden bir projesi olan E-Ticaret Sözlüğü; Okan Yüksel tarafından hazırlandı. İlk olarak 27.06.2014 tarihinde basılı kitap olarak yayınlanan sözlük, aradan geçen süreçte güncelleştirerek geliştirildi.

E-Ticaret Sözlüğü’nde e-ticaret, dijital pazarlama ve sosyal medya alanında kullanılan kelimeleri ve detaylı anlamlarını bulabilirsiniz. Sözlükte yabancı sözcüklerin Türkçe karşılıklarına, açıklamalarına ve daha da önemlisi teknik terimlerin detaylı anlatımlarına yer verildi.

Amaç: Türkiye’de E-Ticaret’e Katkı

Medya Akademi Genel Koordinatörü Okan Yüksel, projenin 6’ıncı yılında amaçlarının Türkiye’deki dijital pazarlama ve e-ticaret sektörlerine katkı sunmak olduğunu belirtti.

Yüksel, “Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Sözlüğü, özellikle pandemi sonrasında hızla gelişim gösteren dijital pazarlama ve e-ticaret sektörlerine girmek isteyenlere katkı sunmak amacıyla yeniden geliştirilmeye başlandı. Sözlüğün oldukça kısıtlı olan ilk hali, Medya Akademi uzmanları tarafından zenginleştirilip, güncelleştirildi. Güncelleştirme ve içeriğin geliştirilmesi çalışamları hala da devam ediyor. Geliştirme çalışmalarımız sürekli olarak devam edecek. Şu aşamada bile Türkiye’nin en kapsamlı dijital pazarlama ve e-ticaret sözlüğüne sahibiz. Bunu ücretsiz olarak insanlara sunduğumuz için de ayrıca mutluyuz.” dedi.

İstanbul Okan Üniversitesi’nde medya, iletişim ve sosyal medya dersleri de veren Yüksel, bu çalışmanın akademik dünya için de önemli olduğunu vurguladı.

Sözlüğe Erişmek Çok Kolay

Dijital pazarlama, sosyal medya, e-ticaret alanında Türkiye’nin en kapsamlı sözlüğü olan E-Ticaret Sözlüğü‘ne ücretsiz erişmek mümkün. Sözlüğe www.medyaakademi.com.tr/sozluk adresinden erişebilir, dilerseniz tüm içeriği e-kitap olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.