fbpx

Türkiye’nin dijital içerik ihracatı (neden yok?)

Türkiye’de dijital içerik üretimi, maalesef, çok kısıtlı. Oysa bu alanda önemli bir talep de var. Türkiye’deki ajanslar yerli üretim kısıtlı olduğu için bu ihtiyaçlarını büyük oranda yurt dışından karşılamak (ithal etmek) zorunda kalıyor.

Röportaj Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

Gazetecilik esasında doğru soru sorma mesleğidir. Gazeteci işinin her aşamasında doğru soruları sormasını bilmeli, doğru cevapların peşine düşmelidir. Bu noktada iyi bir gazeteci aynı zamanda bir röportaj üstadı da olmalıdır.

İzmir Dijital Pazarlama Zirvesi yapıldı

İzmir Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Zirvesi Medya Akademi ve Originn ortaklığıyla 18 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Medya Akademi Genel Müdürü Elif Akın Yüksel’in açılış konuşmasını yaptığı zirvede Medya Akademi Genel Koordinatörü Okan Yüksel ve Ege Bölge Koordinatörü Levent Özen sosyal medya eğitimi verdi.

Profesyonel kamera ve mikrofon kullanımı [Röportaj]

Kamera ve mikrofonu amatör olarak kullanabilsek de bir uzmanın tavsiyelerine çoğu zaman ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada ben de Türkiye’de bu işi en iyi yapan insanlar arasında olduğuna birlikte çalışarak şahit olduğum haber kameramanı ve foto muhabiri Güray Ervin’e başvurdum.

Mobil erişimin artması ve internette başarı

İnternette masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yerini büyük ölçüde mobil cihazlar, akıllı telefonlar almış durumda. Akıllı telefonların ve tabletlerin kullanımının artması, mobil cihazlara uygun yayıncılık yapılmasını zorunlu hale getirdi.

Dijital Mecralar İçin Ses ve Mikrofon Kullanımı

Dijital mecralar için video hazırlarken en önemli unsurlardan bir tanesi de ses ve mikrofon kullanımıdır.  YouTube videolarınız veya podcast yayınlarınız için ihtiyacınız olan önemli şeylerden birisi iyi bir ses kaydı ve haliyle bunu sağlayacak iyi bir mikrofon olacaktır.

X
Canlı Görüşme Başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by