fbpx

Profesyonel kamera ve mikrofon kullanımı [Röportaj]

Kamera ve mikrofonu amatör olarak kullanabilsek de bir uzmanın tavsiyelerine çoğu zaman ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada ben de Türkiye’de bu işi en iyi yapan insanlar arasında olduğuna birlikte çalışarak şahit olduğum haber kameramanı ve foto muhabiri Güray Ervin’e başvurdum.

Mobil erişimin artması ve internette başarı

İnternette masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yerini büyük ölçüde mobil cihazlar, akıllı telefonlar almış durumda. Akıllı telefonların ve tabletlerin kullanımının artması, mobil cihazlara uygun yayıncılık yapılmasını zorunlu hale getirdi.

Dijital Mecralar İçin Ses ve Mikrofon Kullanımı

Dijital mecralar için video hazırlarken en önemli unsurlardan bir tanesi de ses ve mikrofon kullanımıdır.  YouTube videolarınız veya podcast yayınlarınız için ihtiyacınız olan önemli şeylerden birisi iyi bir ses kaydı ve haliyle bunu sağlayacak iyi bir mikrofon olacaktır.

Dijital mecralar için ışık ve kamera kullanımı

Işık ve kamera kullanımı konusunda yetkinleşmek; kolayca iyi işler çıkartabileceğiniz montaj programlarını kullanmaya başlamak videolarınızın kalitesini görünür bir şekilde artıracaktır.

YouTube’un ilk ve enleri

YouTube’a yüklenen videolar arasında bazıları var ki, onlar bu sosyal ağın tarihine çoktan geçti. Bu makalede hem örnek olmaları, hem de belki “kendi kanallarımız için dersler çıkartabiliriz” umuduyla bunları paylaşacağım.

X