fbpx

Program Detayları

 • Konu Sayısı 0
 • Uygulama/Test 0
 • Süre 4 week
 • Eğitim Seviyesi Giriş ve Orta Seviye
 • Program Dili Türkçe
 • Kayıtlı Öğrenci 6
 • Sertifikasyon Evet
0 Değerlendirme
6 students

Programın Amacı

Medya Akademi “Video Prodüksiyon ve Kurgu” Seminer Programı, katılımcılara teorik bilgi ve uygulama deneyimi sunar.

Sertifika programının amaçları şunlardır:

 • Video kurgu kavram ve mantığını anlamak,
 • Kompozisyon kuralları ve bu kuralların kurgusal olarak önemleri hakkında bilgi vermek,
 • Video kurgusu yaparken dikkat edilmesi gerekenleri öğretmek, 
 • Kamerada çekilmiş görüntünün kurgu ortamına aktarılmasını sağlamak
 • Uygulamalı olarak kurgu programını (Davinci Resolve) tanıtmak,
 • Proje oluşturmak ve saklamak, kurgu elemanlarını (video, ses, grafik) oluşturmak, seçmek ve projeye dahil etmek,
 • Görsel kurgunun içinde sesin önemini kavramak,
 • Katılımcıların varsa kendi çalışmalarını kurgulayabileceği bir deneyim yaratmak.

Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, kendi çalışmalarını da yaparak piyasada ihtiyaç duyulan video kurgu uzmanı ve editörü ihtiyaçlarını karşılamaları amaçlanmaktadır.

Sınırlı katılımcı sayısı ve uzman eğitici kadrosu ile bu amaca ulaşmak 4 haftalık seminer programı ile mümkün olabilmektedir.

Program Gün ve Saatleri

Medya Akademi “Video Prodüksiyon ve Kurgu Sertifika Programı” 11.12.2018 Salı günü başlayacaktır. Dersler haftada iki gün (Salı ve Çarşamba) 19.00-22.00 saatleri arasında yapılacaktır. Program toplam 4 hafta, 24 seminer saati sürmektedir.

— Hafta İçi Gruplar —

Salı ve Çarşamba: 19.00 – 22.00

Sınırlı Katılımcı Sayısı

Programlardan mümkün olan en iyi verimin sağlanması için gruplarda katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır.

Programlar, özel sınıfta en fazla 10 katılımcı ile yapılmaktadır.

Sertifikasyon

Medya Akademi’nin “İnternet Haberciliği Seminer Programı”na düzenli olarak katılan kişiler “Medya Akademi Video Prodüksiyon ve Kurgu Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

Program Koodrinatörü

Tüm seminer programları Medya Akademi’nin alanında uzman ve deneyimli ekibi tarafından verilmektedir.

Tuğrul Sarıkaya Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimini tamamladıktan sonra, yine ayni üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı. Sonrasında dil eğitimi almak üzere Amerika’ya gitti. Dil eğitimini takiben City College of San Francisco’da Web Development (Web Geliştirme) eğitimi aldı ve ilk e-Ticaret girişimi olan Recro Garage Inc.’i başlattı. Recro Garage’da üst düzey bir e-Ticaret içerik yönetim sistemi olan Magento’yu deneyimledi ve ihtiyaçları doğrultusuna programladı.

Türkiye’den deniz yoluyla getirttiği otomotiv ürünlerini, kurmuş olduğu Magento temelli sistem üzerinden Amazon ve eBay kanallarında eş zamanlı olarak pazarladı. Dört yıl boyunca San Francisco’dan yürüttüğü Recro Garage Inc. şirketini Houston merkezli bir şirkete sattı. Belirli bir sure Houston’da çalıştıktan sonra California’ya dönerek arzuladığı biçimde video prodüksiyon işlerine yöneldi. Kurucusu olduğu 35Video LLC, hızlı bir sekilde beklenen başarıyı gösterdi. Dünyanın en büyük yeme/içme organizasyon şirketlerinden olan ISS Guckenheimer’in görsel programlarını yürüttü. Silikon Vadisi’nde çok uluslu bir start-up olan Vizru’nun açıklayıcı görsellerini tasarladı. Birçok restoran ve işletmenin görsel tanıtım çalışmalarını yürüttü. Ekibiyle beraber yarattığı “wedding videografi” çalışmaları dünyanın en büyük düğün organizasyon platformu theKnot tarafından 2020’nin en iyi videocusu ödülüne layık görüldü.

Tuğrul Sarıkaya, 2020 yılında Türkiye’ye dönmüş olup, San Francisco’da Balkan kültürü ve müziğine karşı gösterilen yoğun ilgiyi konulaştırdığı Balkancisco belgeselinin kurgusunu tamamlamaktadır. Edinmiş olduğu girişimcilik, e-ticaret, görsel pazarlama ve türlü hayat deneyimini Medya Akademi çatısı altında paylaşmakta ve proje koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Ücretlendirme

Medya Akademi Video Kurgu Uzmanlığı Sertifika Programı 1.750 TL (KDV Dahildir) olarak ücretlendirilmektedir.

Tüm kredi kartlarına vade farksız 6 taksit imkanı sunulmaktadır. Vade farkıyla 9 ve 12 taksit yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi Talebi

Detaylı bilgi ve kayıt için Medya Akademi Ankara Ofisi ile 0312 419 66 42  numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

 • Video Kurgu Kavramı ve Mantığı
  No items in this section
 • Kompozisyon Kuralları ve Kurgusal Önemleri
  No items in this section
 • Video Kurgusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  No items in this section
 • Kamerada Çekilmiş Görüntünün Kurgu Ortamına Aktarılması
  No items in this section
 • Edius Kurgu Programı (Uygulamalı)
  No items in this section
 • Proje Oluşturmak ve Sakamak
  No items in this section
 • Kurgu Elemanlarını (Video, ses, grafik) Oluşturmak, Seçmek ve Projeye Dahil Etmek
  No items in this section
 • Görsel Kurgunun İçinde Ses ve Önemi
  No items in this section
 • Video Kurgu Atölyesi (Uygulamalı)
  No items in this section

User AvatarUser Avatar

Tuğrul Sarıkaya Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimini tamamladıktan sonra, yine ayni üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı. Sonrasında dil eğitimi almak üzere Amerika’ya gitti. Dil eğitimini takiben City College of San Francisco’da Web Development (Web Geliştirme) eğitimi aldı ve ilk e-Ticaret girişimi olan Recro Garage Inc.’i başlattı. Recro Garage’da üst düzey bir e-Ticaret icerik yönetim sistemi olan Magento’yu deneyimledi ve ihtiyaçları doğrultusuna programladı.Turkiye’den deniz yoluyla getirttiği otomotiv ürünlerini, kurmuş olduğu Magento temelli sistem uzerinden Amazon ve eBay kanallarında es zamanlı olarak pazarladı. Dört yıl boyunca San Francisco’dan yürüttuğü Recro Garage Inc. şirketini Houston merkezli bir şirkete sattı. Belirli bir sure Houston’da çalıştıktan sonra California’ya dönerek arzuladığı biçimde video prodüksiyon işlerine yöneldi. Kurucusu olduğu 35Video LLC, hızlı bir sekilde beklenen basariyi gösterdi. Dünyanın en büyük yeme/icme organizasyon şirketlerinden olan ISS Guckenheimer’in görsel programlarını yürüttü. Silikon Vadisi’nde çok uluslu bir start-up olan Vizru’nun açıklayıcı görsellerini tasarladı. Birçok restoran ve işletmenin görsel tanıtım çalışmalarını yürüttü. Ekibiyle beraber yarattığı “wedding videografi” çalışmaları dünyanin en büyük düğün organizasyon platformu theKnot tarafından 2020’nin en iyi videocusu ödülüne layık görüldü.Tugrul Sarikaya 2020 yılında Türkiye’ye dönmüş olup, San Francisco’da Balkan kültürü ve müziğine karşı gösterilen yoğun ilgiyi konulaştırdığı Balkancisco belgeselinin kurgusunu tamamlamaktadır. Edinmiş olduğu girişimcilik, e-ticaret, görsel pazarlama ve türlü hayat deneyimini Medya Akademi çatısı altında paylaşmakta ve proje koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

0.00 ortalama puan. Toplam puanlama:

5Yıldız
0%
4Yıldız
0%
3Yıldız
0%
2Yıldız
0%
1Yıldız
0%
X